Flux de stiri

fluxul de stiri

stiri spania romaneasca

Adauga la Google Reader or Homepage

Aadaugă la Favorit

Adauga site la favoriteAdauga pagina la favoriteSeteaza ca pagina homeShare-uieste aceasta paginaTrimite prin e-mail aceasta paginaContacteaza-ne
Du-te sus

Ghid Spania Romaneasca

CHAT SPANIA

CHAT SPANIA

Radio Spania

Pentru a asculta LIVE Radio Spania alegeti programul dorit din lista de mai jos

 

Winamp windows Media Player Real Player QuickTime

Daca doriti sa ascultati Radio direct pe CHAT-ul Spania Romaneasca click pe foto

radio spania romaneasca

Pentru dedicatii puteti folosi id-ul Yahoo Messenger dedicatii.radiospania  .

radio spania romaneasca fiesta

OFERTE

ultimele comentarii

Universitatea Spiru Haret - Madrid

Forumul studentilor din Spania - Universitatea Spiru Haret - Madrid Forum Raspunsuri examene, inscrieri, prezentare

in realtime.

spiru

Dati click aici pentru a va a intra pe forum.

Parteneri

romanian vip

Login Form



Ziare si Reviste

ziare si reviste romanesti in spania

Vizitatori

HOROSCOP

membrii comunitatii

reclame

Traduccion automatica de la pagina web

Romanian Basque Catalan English Galician Spanish

Abonează-te la ştiri pe mail

Adresa ta de mail:

Spania Românească pe Facebook

los trabajos mas buscados

Spania ia in calcul retragerea dreptului de munca cetatenilor romani

Spania ia in calcul retragerea dreptului de munca cetatenilor romani

Scris de spania   
Miercuri, 20 Iulie 2011 15:41
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Fă cunoscut acest articol



NIE

 

Guvernul spaniol doreste sa reintroduca moratoriul de interdictie la munca pentru cetatenii romani care nu au avut permis de rezidenta si de munca in Spania.

 

Ministrul muncii si imigratiei din Spania, Valeriano Gómez a confirmat astazi ca guvernul lucreaza la un proiect pentru reintroducerea moratoriului.

 

Se pare ca guvernul spaniol a informat deja si Comisia Europeana si sunt mari sanse sa primeasca unda verde si de la Bruxelles, reamintim ca Romania a aderat la Uniunea Europeana la 1 ianuarie 2007, moment la care majoritatea statelor UE au decis sa impuna o interdictie temporara pe piata muncii pana in 2014. Spania a fost una dintre tarile care au impus un moratoriu temporar de doar 2 ani de zile si astfel de la 1 ianuarie 2009 pana in prezent in Spania se putea lucra cu contract de munca fara sa fi detinut rezidenta anterior, doar cu prezentarea NIE (numar de identificare pentru straini, care se putea solicita doar cu pasaportul si dovada ca aveti unde locui in Spania). Se pare ca autoritatile spaniole doresc reintroducerea moratoriului doar pentru cetatenii romani, nu si pentru cei bulgari.

 

Situatia este destul de confuza, avand in vedere ca la momentul actual peste 300.000 de romani muncesc in Spania, comunitatea romaneasca este cea mai numeroasa, avand un numar de peste 800.000 de imigranti.

 

Guvernul spaniol si cel roman, cauta impreuna o solutie la aceasta problema, si se merge pe premisa ca aceasta decizie nu se va aplica retroactiv.

 

Vom reveni cu mai multe informatii.


Fă cunoscut acest articol

Quote this article on your site

To create link towards this article on your website,
copy and paste the text below in your page.




Preview :


Powered by QuoteThis © 2008
 

Comentarii  

 
0 #124 victoriaemma 18-05-2017 00:14
:lol: împrumut! împrumut!! împrumut!!!
Căutați o companie de credit privată cu renume și acreditate, care oferă împrumuturi oportunității de viață. Noi oferim tot felul de împrumut într-un mod foarte rapid și ușor, împrumut personal, împrumut auto, împrumut de acasă, împrumut student, împrumut de afaceri, împrumut de investiții, consolidarea datoriilor, și mai mult. Ați fost respinsă de bănci și de alte instituții financiare? Aveți nevoie de un împrumut de consolidare sau de un credit ipotecar? Nu căutați mai mult, deoarece suntem aici pentru a face toate problemele dvs. financiare un lucru de trecut. Am împrumutat fonduri persoanelor fizice și întreprinderilo r care au nevoie de asistență financiară la o rată de 2%. Nu este necesar un număr de asigurări sociale și nu este necesară verificarea creditului, 100% garantată. .
Deci, trimiteți-ne un e-mail astăzi la adresa: (victoriaemmanu ) pentru a aplica acum pentru un împrumut.
Citat
 
 
0 #123 LARRY ELLISON 17-05-2017 15:23
NEVOIE DE ÎMPRUMUT

Sunteți un bărbat sau o femeie de afaceri? Aveți nevoie de fonduri pentru a vă începe propria afacere? Aveți nevoie de împrumut pentru a-ți plăti datoriile sau pentru a-ți plăti facturile sau pentru a începe o afacere frumoasă? Aveți nevoie de fonduri pentru finanțarea proiectului dvs.? E-mail: ( larryellisonfin ) Oferim servicii garantate de împrumut de orice valoare și în orice parte a lumii pentru persoane fizice, societăți, agenți imobiliari și corporații la rata superioară a dobânzii de 2%. Pentru cerere și mai multe informații, trimiteți răspunsuri la următoarea adresă de e-mail: larryellisonfin
Citat
 
 
0 #122 John Ahmed 10-05-2017 05:31
Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a începe afaceri, împrumut de împrumut? Cumpărați o mașină sau o casă? Dacă da, nu vă mai faceți griji, pentru că oferim toate tipurile de împrumut la o rată a dobânzii scăzută și accesibilă de 3%, fără garanții și fără verificare de credit. Întoarce-te la noi dacă aveți nevoie de un împrumut, vă rugăm să-mi trimiteți un e-mail acum prin:
Citat
 
 
0 #121 Louis Anderson 07-05-2017 13:23
URGANT OFERTA DE ÎMPRUMUT

Bună ziua, domnule,
 
Compania noastră oferă finanțare pentru proiecte corporative și personale. Căutăm oameni care au un plan de afaceri viabil, dar nu au bani pentru al face să funcționeze, putem oferi fondurile necesare la o rată a dobânzii de 2% pentru o perioadă de rambursare de 10 ani.
 
 
De asemenea, plătim 1% brokerilor care introduc finanțatori pentru proprietarii de proiecte. Vă rugăm să reveniți la mine în [cenzurat]ând dacă sunteți interesat.
Cu stimă, veniți la noi astăzi, pentru ca voința să poată pune capăt tuturor problemelor financiare o dată pentru totdeauna



Contactați e-mail: louisandersonfi
Grupul AIl Director de investiții +18064170584
Citat
 
 
0 #120 Mrs Olivia Marrice 28-04-2017 02:10
Aveți în vedere pentru a obține un împrumut? Ești serios un împrumut de urgență pentru a începe propria afacere? Ești în datorii, aceasta este sansa ta de a îndeplini solicitarea, oferim credite personale, credite de afaceri, obligațiuni corporative și toate tipurile de împrumuturi cu dobândă de 2%. Pentru informații suplimentare, vă rugăm să ne contactați prin e-mail pineheartloanfi
Grăbește-te și de a lua împrumut de astazi
pineheartloanfi
Citat
 
 
0 #119 LUIS CARLOS 13-04-2017 07:51
AI NEVOIE DE UN ÎMPRUMUT DACĂ DA APLICA ACUM.

CARLOS FINANCE Compania LUIS este limitată la capitalul social. Oferim împrumuturi și servicii financiare de toate tipurile. împrumut nostru variază de la afaceri la credite personale sau condiții pe termen lung sau s[cenzurat]t cu interes favorabil Ratele (2%). Procesul nostru de împrumut este foarte rapid și de încredere cu garanții. Pentru mai multe informații despre serviciile noastre, vizitați-ne la e-mailul nostru; ( luiscarlosfinan ) vă rugăm să ne anunțați suma de împrumut care aveți nevoie și doriți durata împrumutului. Sperăm să aud de la tine. Puteți trimite un mesaj la adresa de e-mail de mai jos. luiscarlosfinan

NOTĂ: toate e-mail ar trebui să fie cu nerăbdare să: luiscarlosfinan
Citat
 
 
0 #118 WAHYUNI ELVIN 12-04-2017 20:41
Bună ziua tuturor care vede acest lucru peste tot în lume, există o mulțime de escroci în acest site, am vești bune pentru a partaja. vă rugăm să mi se alăture pentru a fi fericit și recunoscător pentru compania de creditare. Tocmai am primit un împrumut de la un legitim ELINA JOHNSON ÎMPRUMUT FIRM. Acesta este modul în care am luat contactul lor. Am văzut mărturia doamnei Nuliana Novi din Indonezia în acest forum despre modul în care a primit un împrumut de la ei și ea le-a dat un e-mail pentru toată lumea „elinajohnson22 @gmail.com“ asa ca le-am trimis imediat și au răspuns la e-mail meu, Sincer, la început am fost atât de mult teamă ca mi-am pierdut banii atât de prostește înainte. Dar, am fost surprins de faptul că mai puțin de 3 ore după,
Citat
 
 
0 #117 catherine flores 31-03-2017 16:24
OFERTA DE ÎMPRUMUT,
Ești un om de afaceri / femeie? Ești în orice mizerie financiară sau au nevoie de fonduri pentru a începe propria afacere? Sau, pentru a plăti facturile sau de a începe o afacere bună? Ai un scor redus de credit și au dificultăți în a obține împrumuturile de capital circulant de la instituțiile financiare și băncile locale sau altele? Tot ce trebuie să faceți este să contactați adresa de astăzi prin e-mail meu: (catherineflore )
Citat
 
 
0 #116 Celine Rehwaldt 30-03-2017 05:05
Sunt Celine Rehwaldt un împrumut creditor privat din Germania, Cautati un împrumut de afaceri, credit de nevoi personale, acasă împrumut auto, student de împrumut, împrumut de consolidare a datoriei, împrumut fără garanții și capital de risc? Dacă ați fost refuzat un împrumut de către o bancă sau o instituție financiară pentru unul sau mai multe motive. Sunteți la locul potrivit pentru dumneavoastră de împrumut Solutions, vom da împrumuturi tuturor indivizilor în intervalul de la 1,000 până la minim 100,000,000 maximă în perioada 1 an la 30 ani durata de rambursare, la orice parte a lumii. Vă rog, contactați-mă pentru mai multe informații prin e-mail: celine.rehwaldtfirm@gm ail.com
Citat
 
 
0 #115 OLIVIA DANIEL 17-03-2017 15:15
Buna,
Sunt dna Olivia Daniel, un creditor împrumut privat, care oferă împrumuturi oportunitate de viață timp. Ai nevoie de un împrumut de urgență pentru a plăti datoriile sau ai nevoie de un împrumut pentru a îmbunătăți afacerea ta? Ați fost respinse de către bănci și alte instituții financiare? Ai nevoie de un împrumut de consolidare sau ipotecar? cauta mai mult, deoarece noi suntem aici pentru a face toate problemele tale financiare, un lucru din trecut. Noi împrumuta fonduri pentru persoanele care au nevoie de asistență financiară, care au un credit rău sau care au nevoie de bani pentru a plăti facturile, pentru a investi în interes de afaceri, la o rată de 2%. Vreau să folosesc acest mediu pentru a vă informa că furnizăm o asistență fiabilă și beneficiar și va fi dispus să ofere un împrumut. Așa că ne contactați astăzi prin e-mail la adresa:
()
Citat
 
 
0 #114 BARRY HAMILTON 15-03-2017 23:14
Nevoie de un împrumut de urgență de a plăti datoria ta? Ai nevoie de un împrumut pentru a începe o nouă afacere? Ai nevoie de un credit de nevoi personale? Noi oferim toate tipurile de credite la o rată a dobânzii de 2%. Contactati-ne azi la e-mail: (barryhamiltonf )
Citat
 
 
0 #113 Mr James Caver 11-03-2017 12:35
Dl James Caver

Salutare tuturor,

V-ați fost în căutarea de finanțare a opțiunilor dvs. de achiziție nouă acasă, construcții, credit imobiliar, refinanța, de consolidare a datoriei, scopuri personale sau de afaceri? Bun venit în viitor! Finantare ușor de făcut cu noi. Contactati-ne pe măsură ce oferim serviciul nostru financiar la o rată scăzută și la prețuri accesibile dobânzii de 3% pe termen lung și s[cenzurat]t împrumut solicitant interesat trebuie sa ne contactati pentru mai multe alte proceduri de achiziție de împrumut prin:

E-mail:

Toate cele bune
Citat
 
 
0 #112 YOLANDA 11-03-2017 08:23
Bună ziua prieteni, acest lucru este pentru vorbesc despre el de un om cu inima buna, care ma ajuta cu un împrumut atunci când a fost în nevoie.
de fapt tetimonios despre Dl HERVÉ MARTINET.
la început nu a creat aceasta, dar în cele din urmă am primit meu împrumut de 400.000 € pentru o perioadă de douăzeci de ani.
Da tu este, de asemenea, au nevoie, a lua legătura cu dumneavoastră de mail: hervetmartinet@ gmail.com
Citat
 
 
0 #111 YOLANDA 11-03-2017 08:23
Bună ziua prieteni, acest lucru este pentru vorbesc despre el de un om cu inima buna, care ma ajuta cu un împrumut atunci când a fost în nevoie.
de fapt tetimonios despre Dl HERVÉ MARTINET.
la început nu a creat aceasta, dar în cele din urmă am primit meu împrumut de 400.000 € pentru o perioadă de douăzeci de ani.
Da tu este, de asemenea, au nevoie, a lua legătura cu dumneavoastră de mail: hervetmartinet@ gmail.com
JUAN-SAMARITEAN YOLANDA, BARCELONA
Citat
 
 
0 #110 NELLY 07-03-2017 21:13
Am primit cartea mea deja programat ATM
retrage maximum de 50.000 $ pe zi, pentru un maxim de 30
zile. Sunt atât de fericit despre acest lucru, deoarece am primit a mea săptămâna trecută
și l-am folosit pentru a obține 100.000 $. marca MR wesley dă afară cartela doar pentru a ajuta pe cei săraci și nevoiași. de asemenea, el ne sfaturi pentru a ajuta pe cei nevoiași din jurul nostru atunci când vom obține cardul, astfel încât Dumnezeu va păstra binecuvântare noi toți. a lua al tău de la el acum. Doar trimite-l un e-mail
pe wesleymarkhacke
Citat