Flux de stiri

fluxul de stiri

stiri spania romaneasca

Adauga la Google Reader or Homepage

Aadaugă la Favorit

Adauga site la favoriteAdauga pagina la favoriteSeteaza ca pagina homeShare-uieste aceasta paginaTrimite prin e-mail aceasta paginaContacteaza-ne
Du-te sus

Ghid Spania Romaneasca

CHAT SPANIA

CHAT SPANIA

Radio Spania

Pentru a asculta LIVE Radio Spania alegeti programul dorit din lista de mai jos

 

Winamp windows Media Player Real Player QuickTime

Daca doriti sa ascultati Radio direct pe CHAT-ul Spania Romaneasca click pe foto

radio spania romaneasca

Pentru dedicatii puteti folosi id-ul Yahoo Messenger dedicatii.radiospania  .

radio spania romaneasca fiesta

OFERTE

ultimele comentarii

Universitatea Spiru Haret - Madrid

Forumul studentilor din Spania - Universitatea Spiru Haret - Madrid Forum Raspunsuri examene, inscrieri, prezentare

in realtime.

spiru

Dati click aici pentru a va a intra pe forum.

Parteneri

romanian vip

Login Form



Ziare si Reviste

ziare si reviste romanesti in spania

Vizitatori

HOROSCOP

membrii comunitatii

reclame

Traduccion automatica de la pagina web

Romanian Basque Catalan English Galician Spanish

Abonează-te la ştiri pe mail

Adresa ta de mail:

Spania Românească pe Facebook

los trabajos mas buscados

Spania ia in calcul retragerea dreptului de munca cetatenilor romani

Spania ia in calcul retragerea dreptului de munca cetatenilor romani

Scris de spania   
Miercuri, 20 Iulie 2011 15:41
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Fă cunoscut acest articol



NIE

 

Guvernul spaniol doreste sa reintroduca moratoriul de interdictie la munca pentru cetatenii romani care nu au avut permis de rezidenta si de munca in Spania.

 

Ministrul muncii si imigratiei din Spania, Valeriano Gómez a confirmat astazi ca guvernul lucreaza la un proiect pentru reintroducerea moratoriului.

 

Se pare ca guvernul spaniol a informat deja si Comisia Europeana si sunt mari sanse sa primeasca unda verde si de la Bruxelles, reamintim ca Romania a aderat la Uniunea Europeana la 1 ianuarie 2007, moment la care majoritatea statelor UE au decis sa impuna o interdictie temporara pe piata muncii pana in 2014. Spania a fost una dintre tarile care au impus un moratoriu temporar de doar 2 ani de zile si astfel de la 1 ianuarie 2009 pana in prezent in Spania se putea lucra cu contract de munca fara sa fi detinut rezidenta anterior, doar cu prezentarea NIE (numar de identificare pentru straini, care se putea solicita doar cu pasaportul si dovada ca aveti unde locui in Spania). Se pare ca autoritatile spaniole doresc reintroducerea moratoriului doar pentru cetatenii romani, nu si pentru cei bulgari.

 

Situatia este destul de confuza, avand in vedere ca la momentul actual peste 300.000 de romani muncesc in Spania, comunitatea romaneasca este cea mai numeroasa, avand un numar de peste 800.000 de imigranti.

 

Guvernul spaniol si cel roman, cauta impreuna o solutie la aceasta problema, si se merge pe premisa ca aceasta decizie nu se va aplica retroactiv.

 

Vom reveni cu mai multe informatii.


Fă cunoscut acest articol

Quote this article on your site

To create link towards this article on your website,
copy and paste the text below in your page.




Preview :


Powered by QuoteThis © 2008
 

Comentarii  

 
0 #135 LARRY ELLISON 25-06-2017 07:57
VREAȚI UN UN ÎMPRUMUT

Sunteți un bărbat sau o femeie de afaceri? Aveți nevoie de fonduri pentru a vă începe propria afacere? Aveți nevoie de împrumut pentru a-ți plăti datoriile sau pentru a-ți plăti facturile sau pentru a începe o afacere frumoasă? Aveți nevoie de fonduri pentru finanțarea proiectului dvs.? E-mail: ( larryellisonfin ) Oferim servicii garantate de împrumut de orice valoare și în orice parte a lumii pentru persoane fizice, companii, agenți imobiliari și corporații la rata superioară a dobânzii de 2%. Pentru cerere și mai multe informații trimiteți răspunsuri la următoarea adresă de e-mail: larryellisonfin
Citat
 
 
0 #134 Maria L 24-06-2017 23:04
Ce surpriză tocmai am primit un împrumut de la o companie numită Carpa Holdings Limited, un prieten mi-a spus să mă adresez companiei, unde și el a obținut împrumutul, din cauza sfatului meu, care mi-a fost dat de prietenul care a solicitat împrumutul într-un Carpa Holdings Limited și mi sa oferit împrumutul pe care l-am solicitat, așa că sfatul meu pentru dvs. este că o companie Carpa Holdings Limited este una dintre cele mai bune companii din lume care oferă împrumut, deci dacă aveți nevoie de un împrumut, puteți să-i contactați În e-mailul lor de la compania carpaholdings@g mail.com
Citat
 
 
0 #133 HELEN WILSON 24-06-2017 14:49
Buna,
Sunteți financiar în jos? Aveți nevoie de un împrumut imediat pentru a vă plăti datoriile sau aveți nevoie de un împrumut pentru a vă rezolva afacerea? Aveți nevoie de un împrumut de consolidare sau de un credit ipotecar? Ați fost respins de bănci și de alte instituții financiare? Nu mai cautati deoarece firma HELEN WILSON LOAN FIRM este aici pentru a face toate problemele tale financiare un lucru din trecut! Acordăm împrumut societăților, entităților private și persoanelor fizice cu dobândă redusă și rate accesibile de 2%. Ne puteți contacta prin e-mail prin: ()
Mulțumiri
Citat
 
 
0 #132 Trevi Orta Estate Ho 23-06-2017 10:50
OPENINGURI / VACANCIURI DE JOBURI TREVI ORTA

Persoane calificate sunt necesare pentru ocuparea posturilor vacante.

1. Drivere - 2.000 $
2. Agenții publici - 3.000 $
3. Experți / brokeri imobiliari - 3.500 de dolari
4. Manager de marketing - 4.200 de dolari
5. Agent de relații publice - 3.600 de dolari
6. Contabilii de personal - 3.800 de dolari
7. Recepționiști - 2.800 de dolari. e.t.c.
Există și alte posturi vacante, astfel încât persoanele interesate să poată aplica prin intermediul companiei
Aplicație de e-mail pe treviortaestate . Intrările de aplicații sunt acum
deschis.
Citat
 
 
0 #131 Henry Goh 22-06-2017 20:02
FLOURISH FINANCE este o firmă de credit aprobată de guvern, acordăm împrumuturi persoanelor fizice și organizațiilor cu o rată a dobânzii de 2% la nivel mondial. Întoarce-te la mine dacă e interesat de mai multe detalii prin această corespondență:
Citat
 
 
0 #130 MAGRET JAMES 22-06-2017 09:57
Buna,
Ai nevoie de un împrumut de urgență ??? Sunteți în datorie? Aveți un credit rău? Ați fost respins de bănci, aveți nevoie de un împrumut pentru a începe o afacere proprie? Noi oferim împrumuturi oamenilor în ciuda scorurilor lor slabe / rele. Oferim atât împrumuturi de afaceri, cât și împrumuturi personale cu o durată lungă și s[cenzurat]tă pe care ați ales-o, cu dobândă redusă la 2% pe an pentru persoane fizice și companii. Programatorul nostru de împrumut este rapid și fiabil, se aplică astăzi și obține răspunsul instant. Împrumuturile sunt bine asigurate, 100% garantate și clienții sunt asigurați cu maximă siguranță. Pentru informații suplimentare, contactați-ne prin adresa noastră de e-mail: () și obțineți împrumutul dvs. astăzi.
Doamna Magret james / CEO
E-mail: ()
Citat
 
 
0 #129 charles xavi 16-06-2017 02:08
Luați legătura cu împrumutul bancar mondial cu licența aprobată
Ajutor economic pentru alte țări.
Pentru mai multe informații și formulare de cerere, contactați-le
credite.

E-mail: worldbankloanse
Telefon: +2348114173124
Whatsapp: +2348134357220

Sincer, dle Charles Xavi
Citat
 
 
0 #128 Fredrick Padoin Mans 03-06-2017 12:32
Buna tuturor

Sunt numele lui Fredrick și sunt un om foarte simplu. Am dat împrumuturi cu o rată a dobânzii foarte scăzută de 3%. Eu dau tot felul de împrumut în care ai nevoie.

Am nevoie doar de solicitanți serioși, deci nu veniți aici și să vă jucați cu afacerea mea.

Simțiți-vă liber să ne contactați astăzi prin adresa noastră de e-mail și numărul Whatsapp de mai jos:

Email:
WhatsApp: +2347059073801

Vă aștept cu plăcere la cererea dvs.
+2347059073801

Fredrick Padoin Manson
Citat
 
 
0 #127 Mr Roland Fredrick 03-06-2017 07:20
buna

Aplicați pentru împrumut rapid și convenabil pentru a plăti facturile și pentru a începe un nou proiect de finanțare la cea mai mică rată a dobânzii de 2%. Contactați-ne astăzi prin: rolandfredrickl oaninsuranceplc @hotmail.com cu suma împrumutului necesară deoarece oferta noastră minimă de împrumut este de 1.000,00 pentru fiecare selecție a valorii creditului. Sunt creditor certificat, înregistrat și legit. Puteți să mă contactați astăzi dacă sunteți interesat de obținerea unui împrumut de la noi ...

Detaliile solicitantului împrumutului

(1) Numele complet:
(2) Suma necesară ca împrumut:
(3) Durata împrumutului:
(4) Număr de telefon:
(5) Tara:
(6) Stat / Provincie:

NOTĂ: Toate răspunsurile trebuie transmise la: rolandfredrickl oaninsuranceplc @hotmail.com pentru a fi procesate rapid.
Mulțumesc

Dl Roland Fredrick.
Citat
 
 
0 #126 Dl. Roland Fredrick 01-06-2017 09:01
Salutare tuturor,

Sunt creditor privat de împrumut, creditor fiabil și fiabil; Îi împrumut companiilor și persoanelor fizice la o rată a dobânzii scăzută și accesibilă de 2%. Dacă vi s-a refuzat un împrumut de la o instituție financiară bancară pentru unul sau mai multe motive. Căutați un împrumut de afaceri, împrumut personal, împrumut ipotecar, împrumut auto, împrumut student, împrumut de consolidare a datoriei, împrumut negarantat și capital de risc? Sunteți în locul potrivit pentru soluția dvs. de împrumut Dacă sunteți interesat de oferta de împrumut, vă rugăm să ne contactați prin e-mail: (rolandfredrick loaninsurancepl )
Salutari,

Dl. Roland Fredrick
Citat
 
 
0 #125 Michelle 27-05-2017 22:21
Bună ziua, Numele meu este Michelle Sunt cetățean al Statelor Unite ale Americii, vreau să depun mărturie despre creditorul de împrumut bun care mi-a arătat lumină după ce a fost scamat de 4 diferiți creditori internaționali pe Internet, toți promit să-mi dea un împrumut După ce ma făcut să plătesc o mulțime de bani nu am primit nimic, dar un prieten de-mi mi-a spus despre un domnul James Ben acest om de fapt, mă ajută cu acest împrumut, fără nici o urmă de înșelătorie la toate, vă rugăm dragi frați și soră număra domnul James Ben pe e-mailul său de astăzi pentru orice fel de împrumut, prin e-mail:
Citat
 
 
0 #124 victoriaemma 18-05-2017 00:14
:lol: împrumut! împrumut!! împrumut!!!
Căutați o companie de credit privată cu renume și acreditate, care oferă împrumuturi oportunității de viață. Noi oferim tot felul de împrumut într-un mod foarte rapid și ușor, împrumut personal, împrumut auto, împrumut de acasă, împrumut student, împrumut de afaceri, împrumut de investiții, consolidarea datoriilor, și mai mult. Ați fost respinsă de bănci și de alte instituții financiare? Aveți nevoie de un împrumut de consolidare sau de un credit ipotecar? Nu căutați mai mult, deoarece suntem aici pentru a face toate problemele dvs. financiare un lucru de trecut. Am împrumutat fonduri persoanelor fizice și întreprinderilo r care au nevoie de asistență financiară la o rată de 2%. Nu este necesar un număr de asigurări sociale și nu este necesară verificarea creditului, 100% garantată. .
Deci, trimiteți-ne un e-mail astăzi la adresa: (victoriaemmanu ) pentru a aplica acum pentru un împrumut.
Citat
 
 
0 #123 LARRY ELLISON 17-05-2017 15:23
NEVOIE DE ÎMPRUMUT

Sunteți un bărbat sau o femeie de afaceri? Aveți nevoie de fonduri pentru a vă începe propria afacere? Aveți nevoie de împrumut pentru a-ți plăti datoriile sau pentru a-ți plăti facturile sau pentru a începe o afacere frumoasă? Aveți nevoie de fonduri pentru finanțarea proiectului dvs.? E-mail: ( larryellisonfin ) Oferim servicii garantate de împrumut de orice valoare și în orice parte a lumii pentru persoane fizice, societăți, agenți imobiliari și corporații la rata superioară a dobânzii de 2%. Pentru cerere și mai multe informații, trimiteți răspunsuri la următoarea adresă de e-mail: larryellisonfin
Citat
 
 
0 #122 John Ahmed 10-05-2017 05:31
Aveți nevoie de un împrumut de urgență pentru a începe afaceri, împrumut de împrumut? Cumpărați o mașină sau o casă? Dacă da, nu vă mai faceți griji, pentru că oferim toate tipurile de împrumut la o rată a dobânzii scăzută și accesibilă de 3%, fără garanții și fără verificare de credit. Întoarce-te la noi dacă aveți nevoie de un împrumut, vă rugăm să-mi trimiteți un e-mail acum prin:
Citat
 
 
0 #121 Louis Anderson 07-05-2017 13:23
URGANT OFERTA DE ÎMPRUMUT

Bună ziua, domnule,
 
Compania noastră oferă finanțare pentru proiecte corporative și personale. Căutăm oameni care au un plan de afaceri viabil, dar nu au bani pentru al face să funcționeze, putem oferi fondurile necesare la o rată a dobânzii de 2% pentru o perioadă de rambursare de 10 ani.
 
 
De asemenea, plătim 1% brokerilor care introduc finanțatori pentru proprietarii de proiecte. Vă rugăm să reveniți la mine în [cenzurat]ând dacă sunteți interesat.
Cu stimă, veniți la noi astăzi, pentru ca voința să poată pune capăt tuturor problemelor financiare o dată pentru totdeauna



Contactați e-mail: louisandersonfi
Grupul AIl Director de investiții +18064170584
Citat