Flux de stiri

fluxul de stiri

stiri spania romaneasca

Adauga la Google Reader or Homepage

Aadaugă la Favorit

Adauga site la favoriteAdauga pagina la favoriteSeteaza ca pagina homeShare-uieste aceasta paginaTrimite prin e-mail aceasta paginaContacteaza-ne
Du-te sus

Ghid Spania Romaneasca


CHAT SPANIA

CHAT SPANIA

Radio Spania

Pentru a asculta LIVE Radio Spania alegeti programul dorit din lista de mai jos

 

Winamp windows Media Player Real Player QuickTime

Daca doriti sa ascultati Radio direct pe CHAT-ul Spania Romaneasca click pe foto

radio spania romaneasca

Pentru dedicatii puteti folosi id-ul Yahoo Messenger dedicatii.radiospania  .

radio spania romaneasca fiesta

OFERTE

ultimele comentarii

Ziare si Reviste

ziare si reviste romanesti in spania

Vizitatori

reclame

Traduccion automatica de la pagina web

Romanian Basque Catalan English Galician Spanish

Abonează-te la ştiri pe mail

Adresa ta de mail:

Spania Românească pe Facebook

los trabajos mas buscados

Consulatul General al Romaniei la Barcelona

Consulatul General al Romaniei la Barcelona

Scris de spania   
Luni, 08 Februarie 2010 16:10
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Fă cunoscut acest articol

 

consulat barcelona

 

Adresa: C/San Juan de la Salle 35 bis (08022), Barcelona
Intrare pentru public: Alcoy 22
Telefon: (0034-93) 4341108              (0034-93) 4341108    4341139
Fax: (0034-93) 4341109
E-mail: consuladogeneralenbarcelo@telefonica.net

Site web: http://www.barcelona.mae.ro/

Consul General: Radu Ionescu

Consulatul General al României de la Barcelona are în jurisdicţie următoarele provincii:
· Cataluña (Barcelona, Girona, Lleída, Tarragona)
- Insulele Baleare

 

 

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.


Fă cunoscut acest articol

Quote this article on your site

To create link towards this article on your website,
copy and paste the text below in your page.




Preview :


Powered by QuoteThis © 2008
LAST_UPDATED2
 

Comentarii  

 
0 #38 Pop Flaviu 18-11-2014 12:47
Bună ziua.vreau sa îmi fac nie și cei de la politie de la manresa îmi cer următoarele acte:empatronam endo pe care îl am ,500de euro în cont în fiecare luna.si zic ca trebuie sa le duc contract de munca ca sa poată sa elibereze nie. Acuma întrebarea este cine Îți face contract de munca fără nie?e posibil sa nu se mai facă nie?
Citat
 
 
+3 #37 costea 14-05-2014 21:58
unde trebuie sa ma uit daca a ajuns
pasaportul :oops:
Citat
 
 
+1 #36 Alexandraoana 20-02-2014 21:01
Buna ziua.. Vreau sa imi scot si eu nie , si nu stiu de ce acte as avea nevoie. Multumesc frumos
Citat
 
 
0 #35 vladic 13-11-2013 14:33
la ambasada romaniei din barcelona .
Citat
 
 
+1 #34 vladic 13-11-2013 14:32
Buna ziua . am o intrebare , ce documente trebuie pentru a face pasaport romin la ambasada romaniei ? cit coasta ? si in cit timp se face ? astept raspuns la adresa de email vladic96@hotmai l.com multumim
Citat
 
 
+1 #33 apostolache ionel 23-10-2013 15:34
astept raspuns pentru buletin
Citat
 
 
-1 #32 apostolache ionel 23-10-2013 15:30
vreau sa stiu ce acte ami trbuie ca sa ami schimb buletinu mu :sigh: ltumesc
Citat
 
 
0 #31 ivan aurica 01-07-2013 10:06
Buena ziua as dori sa stiu daca ajuns pasaportu pe numele aurica ivan va multumesc ...
Citat
 
 
-1 #30 Georgiana Ticleanu 27-05-2013 23:07
Buna ziua,am nevoie urgenta de pasaport,am depus cererea pe 17 04 2013,vreau sa stiu daca a ajuns sau cat trebuie sa mai astept,multumas c.
gticleanu@yahoo .com
Georgiana Ticleanu
Citat
 
 
+2 #29 C. Tupu 16-05-2013 08:16
.si altceva pt personele care i-si castiga painea pe spatele romanilor obisnuiti,ar trebui sa invatam sa respectam pe acei oameni care vin si ne cer un sfat,sa-i ajutam intr-un anumit fel s-au altul mai cu calm,am auzit pe eram la rand in asteptare ''nu este de datoria noastra sa verificam actele pe care le elibereaza spaniolii''macar sa avem buna placere daca nu avem ''datoria ''..poate ca nu de multe ori unele persoane nu sunt pe asteptarilor celor de dupa ghiseu...Doamne ajuta!
Citat
 
 
+1 #28 C. Tupu 16-05-2013 08:15
in primul rand as vrea sa mentionez ca poza cu edificiul consulatului este aparent faina,numai ca intrarea se face ca prin spatele gradinii..domnii si domnisoarele de acolo se mai lasa si asteptati,desi orarul incepe la ora 9,abia la 9-15,9-20 au venit la ghiseu(am fost de doua ori si mi s-a intamplat la fel)nu numai ca intrarea e un pic naspa,dar daca o persoana ajunge in scaun cu rotile nu cred ca ar putea sa intre,numai trepte si o usa anormala pt o institutie publica..o alta chestie pe care nu o inteleg este aia cu taxa de pe un certificat de nastere a unui nou nascut de 110 euro daca il vrei in 3 zile si daca nu vrei sa platesti taxa doar la 6 luni il poti primi..toate astea avand in vedere ca certificatele de nastere se fac acolo...
Citat
 
 
0 #27 bugheanu 05-05-2013 18:39
va rog sa-mi spuneti daca au ajuns pasapoartele pe numele de bugheanu crinu si bugheanu nicoleta,va multumesc
Citat
 
 
0 #26 Sorin Popa 13-02-2013 11:43
Citez pe Sorin Popa:
Cine se plinge de modul in care se lucreaza in Ziua de azi pe la Consulate si Ambasadele Romaniei inseamna ca habar nu a-u cum era prin 2003-2004.Calitatea serviciilor depaseste cu mult ambasadele altor tari-mai luati contact cu lumea si va ve-ti lamuri.

in 2003-2004 doar pentru a te informa pierdeai o zi in Madrid ,dupa care mai mergeai pina pute-ai rezolva.Nu vreau sa spun ca era bine dar sa mai critici azi e oarecum necinstit,pina unde credeti ca poate sa mearga nivelul la catre sa fim serviti?
Citat
 
 
+1 #25 Sorin Popa 13-02-2013 10:42
Cine se plinge de modul in care se lucreaza in Ziua de azi pe la Consulate si Ambasadele Romaniei inseamna ca habar nu a-u cum era prin 2003-2004.Calitatea serviciilor depaseste cu mult ambasadele altor tari-mai luati contact cu lumea si va ve-ti lamuri.
Citat
 
 
+1 #24 Halauca Maria 07-02-2013 15:31
buna ziua,as dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru realizarea certificatului de nastere romanesc daca copilul este nascut in spania,si a pasaportului,mu ltumesc
Citat