Flux de stiri

fluxul de stiri

stiri spania romaneasca

Adauga la Google Reader or Homepage

Aadaugă la Favorit

Adauga site la favoriteAdauga pagina la favoriteSeteaza ca pagina homeShare-uieste aceasta paginaTrimite prin e-mail aceasta paginaContacteaza-ne
Du-te sus

Ghid Spania Romaneasca

CHAT SPANIA

CHAT SPANIA

Radio Spania

Pentru a asculta LIVE Radio Spania alegeti programul dorit din lista de mai jos

 

Winamp windows Media Player Real Player QuickTime

Daca doriti sa ascultati Radio direct pe CHAT-ul Spania Romaneasca click pe foto

radio spania romaneasca

Pentru dedicatii puteti folosi id-ul Yahoo Messenger dedicatii.radiospania  .

radio spania romaneasca fiesta

OFERTE

ultimele comentarii

Universitatea Spiru Haret - Madrid

Forumul studentilor din Spania - Universitatea Spiru Haret - Madrid Forum Raspunsuri examene, inscrieri, prezentare

in realtime.

spiru

Dati click aici pentru a va a intra pe forum.

Parteneri

romanian vip

Login Form



Ziare si Reviste

ziare si reviste romanesti in spania

Vizitatori

HOROSCOP

membrii comunitatii

reclame

Traduccion automatica de la pagina web

Romanian Basque Catalan English Galician Spanish

Abonează-te la ştiri pe mail

Adresa ta de mail:

Spania Românească pe Facebook

los trabajos mas buscados

Alocaţia de stat pentru copiii romani in Spania

Alocaţia de stat pentru copiii romani in Spania

Scris de spania   
Luni, 03 Noiembrie 2008 23:28
smaller text tool iconmedium text tool iconlarger text tool icon

Fă cunoscut acest articol

mama fiu

 

Cetăţenii români din Spania pot beneficia de alocaţia plătită de statul român pentru copiii minori. Pentru aceasta trebuie depus la primaria de domiciliu din România un dosar care să conţină:

 

1. o copie a certificatului de naştere al copilului;

2. o copie după actul de identitate al reprezentantului legal (părinte);

3. o dovadă/adeverinţă din care să rezulte că solicitantul nu beneficiază de ajutor pentru familie cu copil în întreţinere în Spania;

4. o cerere tip de alocaţie de stat pentru copil.

Dovada că solicitantul nu beneficiază de o alocaţie spaniolă poate fi obţinută depunând în Spania o cerere pentru Prestación económica por hijo o menor acogido a cargo la Centros de Atención e Información de la Seguridad Social. Detalii cu privire la procedură se găsesc la adresa www.seg-social.es, secţiunea Prestaciones. În cazul în care Securitatea Socială spaniolă refuză acordarea aceastei alocaţii (de exemplu în cazul în care părinţii au venituri mai mari decât pragul stabilit de legea spaniolă – 11 000 euro pe an pentru o familie cu un copil), documentul prin care este comunicat acest refuz constituie dovada care trebuie inclusă în dosarul pentru primăria din România.

Alocaţia românească se va trimite prin mandat poştal la domiciliul din România sau, după caz, sunt viraţi într-un cont deschis de către beneficiar la o bancă din România. În cazul mandatului poştal, persoana care ridică banii trebuie să aibă o procură legală.

Menţionăm că alocaţia pentru un copil este de 200 RON (2 milioane lei vechi) pentru copii cu vârsta de până la 2 ani şi de 40 de lei (400.000 lei vechi) pentru copii de la 2 ani până la 18 ani. Actualele reguli nu permit acordarea retroactivă a alocaţiei (vor fi plătiţi bani doar de la data acceptării cererii, nu de la naşterea copilului).

Detalii cu privire la alocaţiile pentru copii se pot găsi pe site-ul:

http://sas.mmssf.ro/prestatiiSociale.php la secţiunea Alocaţia de stat pentru copii.


Fă cunoscut acest articol

Quote this article on your site

To create link towards this article on your website,
copy and paste the text below in your page.




Preview :


Powered by QuoteThis © 2008
LAST_UPDATED2
 

Comentarii  

 
0 #155 blessing 30-05-2017 23:30
OFERTA DE OFERTA AFFORDABILA

Bună,
   Care sunt nevoile dvs. financiare?
Acordăm împrumuturi la un nivel scăzut de 2.000,00 $ până la un maxim de 100.000.000,00 $ de confort de durată, variind de la 1 la 30 de ani, la o rată a dobânzii foarte scăzută de 3%.

Aveți nevoie de un împrumut de afaceri?
Ai nevoie de un împrumut personal?
Doriți să cumpărați o mașină?
Doriți să refinanțați?
Ai nevoie de o ipotecă?

Aveți nevoie de un capital imens pentru a începe propunerea dvs. de afaceri sau de extindere? V-ați pierdut speranța și credeți că nu există nicio cale de ieșire, iar sarcinile financiare persistă?
Va rugam sa nu ezitati sa ne contactati pentru o eventuala cooperare in afaceri

Contactați-ne prin e-mail: Blessingfirm5@g mail.coma
Citat
 
 
0 #154 Rena 30-05-2017 02:32
I don't even know how I ended up here, but I thought this post was great.
I don't know who you are but certainly you're going
to a famous blogger if you are not already ;) Cheers!


Also visit my web blog; gain your twitter followers; instapromote.me: http://instapromote.me/,
Citat
 
 
0 #153 aikaterine 27-05-2017 00:34
Buna,
Numele meu este Aikaterine din România. Vreau să-i mulțumesc domnului James Parker, care ma ajutat să obțin un împrumut. În ultimele trei luni, am căutat un împrumut pentru a-mi rezolva datoriile, toată lumea pe care am întâlnit-o scamată și mi-a luat banii până când l-am întâlnit pe James Parker. A reușit să-mi dea un împrumut de 10.000 de dolari SUA. El vă poate ajuta, de asemenea. El a ajutat și alți colegi de-ai mei. Dacă aveți nevoie de ajutor financiar, contactați compania prin e-mail: (foxx.loanfinancialai ) Cred că vă poate ajuta. Contactați-l să vă ajute așa cum ma ajutat. El nu știe că fac acest lucru răspândind bunăvoința față de mine, dar simt că ar trebui să împărtășesc asta cu voi toți pentru a vă elibera de escroci, vă rugăm să fiți atenți la imitatori și să contactați compania potrivită de împrumut. De mai jos sunt cuvintele sale de în[cenzurat]aja re a celor care caută un creditor legit și onest de împrumut.
Citat
 
 
0 #152 Dorthy 15-05-2017 23:45
Hello i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i
read this paragraph i thought i could also make comment due to this good post.



My page :: dancer foot health; http://ladygrillo.weebly.com/: http://ladygrillo.weebly.com/,
Citat
 
 
0 #151 PATRICIA JAMES 20-04-2017 06:25
Căutați un creditor autentic de împrumut? Esti la locul potrivit pentru solutiile tale de credit chiar aici! Un creditor privat de împrumut care oferă împrumuturi pentru oportunități de viață. Aveți nevoie de un împrumut de consolidare sau de ipotecă? Nu vă mai așteptați, pentru că suntem aici pentru a face ca toate problemele dvs. financiare să fie un lucru din trecut. Împrumuturile noastre acordate persoanelor fizice care au nevoie de asistență financiară, care au un credit rău sau au nevoie de bani pentru a plăti facturile, să investească în afaceri la o rată de 2%. Vreau să folosesc acest suport pentru a vă informa că oferim asistență și destinatar fiabil și că vom fi dispuși să oferim împrumuturi. Deci, contactați-ne astăzi prin e-mail la:
Vă rugăm să ne contactați prin e-mail prin adresa patriciajames20 . Deci, dacă doriți să obțineți un împrumut de la compania mea, ne puteți contacta astăzi.
Mulțumesc

Doamna Patricia James
Citat
 
 
0 #150 Dl Miller Porter 07-04-2017 14:44
ai nevoie de nici un fel de împrumut ?? dacă da, atunci contactați-mă astăzi pentru un împrumut rapid la rata dobânzii de 3% de e-mail

+2349057519652

http://millerporter102.wix.com/potterfirms
Dl Miller Porter
Citat
 
 
0 #149 Franca woller 30-03-2017 01:58
Bună ziua prietenul meu, numele meu este Franca woller și eu sunt CEO și director general grupul LAPO.finance, am văzut postarea și am observat cât de mult ai nevoie de acest împrumut, dacă sunteți într-adevăr gata pentru a obține un împrumut real, fără întârziere și stres, completați formularul de mai jos.

Metodele sunt simple și ușor.
Se aplică și pentru a primi împrumut în 3 ore, cu condiția să fiți urgent în e-mail-ul.

Completati acest formular imediat și vin înapoi la noi, astfel încât să putem începe procesarea de împrumut dumneavoastră.
Numele tau:
adresa:
țară:
sex:
vârstă:
Suma creditului:
durata:
Venit lunar:
Telefon:
Scopul creditului:
Ai folosit vreodată? Dacă da, ai împrumut?

LAPO.financialgroup@ gmail.com
Franca woller
Mail nevoi urgente
Citat
 
 
0 #148 ericfinancee 26-03-2017 15:08
Ai nevoie de împrumuturi pentru proiecte, investiții, credite personale, credite de afaceri, credite pentru locuințe, student împrumuturi, credite de consolidare și împrumuturi pentru diverse proiecte? pentru cei care doresc să obțină un împrumut de la compania noastra ar trebui să ne contactați astăzi la (ericfinancee@g mail.com sau ericfinancee@ou tlook.com), puteți apela, de asemenea, +1 936-681-9131 sau text pentru mai multe și de a lua împrumut de azi.
Citat
 
 
0 #147 Brigida 07-03-2017 11:01
Hey there I am so grateful I found your web site, I really found you by error, while I
was researching on Askjeeve for something else, Anyways I am
here now and would just like to say thanks for a fantastic post and a all round thrilling
blog (I also love the theme/design), I don?t have time to go through it all at the moment but I have
bookmarked it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the great b.



My web blog :: golf shopping: https://thingr.com/jewellmitchell/items/73091/tips-for-buying-baby-clothes
Citat
 
 
0 #146 King 26-02-2017 21:40
Thanks, I've recently been searching for information about this subject for ages
and yours is the best I have discovered till now.
However, what about the bottom line? Are you certain in regards to the source?



Feel free to visit my website; ballroom dancing: http://brooklynne.net/profiles/blogs/important-things-you-should-prepare-for-before-your-wedding
Citat
 
 
0 #145 Earl 26-02-2017 17:50
Asking questions are truly pleasant thing if you are not understanding anything completely, but
this post provides fastidious understanding yet.

Visit my webpage :: easy christmas crafts for kids: https://declara.com/content/0b4409ca-3300-41da-8e14-3cf41ea35ea9
Citat
 
 
0 #144 Anderson Morris 07-02-2017 21:46
Te gândești de a obține un împrumut? Vă împrumut de urgență pentru a începe propria afacere ar trebui serios? Ești în datorii? Aceasta este sansa ta de a satisface nevoile dumneavoastra, noi oferim credite personale, împrumuturi de afaceri și împrumuturi companiilor și toate tipurile de credite cu o rată a dobânzii de 2% pentru mai multe informatii contactati-ne prin e-mail ()
Citat
 
 
0 #143 Ferdinand Leo 30-01-2017 15:44
ÎMPRUMUT OPORTUNITATE:

Solicitați un credit garantat de urgență?
Ai probleme obtinerea unui credit pentru capital de lucru de la nivel local
bănci și alte instituții financiare?

Acest serviciu este de a oferi sprijin financiar persoanelor fizice,
oameni de afaceri și femei în afaceri.
Daca sunteti interesati va rugam sa ne contactati acum via e-mail: Ferdinandleofin
Suntem la dispoziția dumneavoastră.

ne e-mail acum la: Ferdinandleofin
pentru a obține formularul de cerere de împrumut.

Toate cele bune,
Ferdinand Leu
Manager de la Co-Operation
Citat
 
 
0 #142 Mustafa Bello 16-01-2017 16:37
Buna,

Acesta este un mesaj vital pentru cei care caută de împrumut sau de finanțare. Aceasta este o firmă privată care oferă împrumut la o rată foarte scăzută de 3%. Serviciile noastre sunt foarte rapide, iar starea de livrare este de 100%. Dacă depuneți cererea de aici, te va invita mai mult și de a depune mărturie pentru alții. Noi oferim împrumut pentru persoanele cu rău de credit,, companii de afaceri, investitori angajați, imobiliare, student, bărbați și femei de afaceri fără loc de muncă și altele. Doar intra in contact cu noi la mustafacapitals @gmail.com. Vă vom trimite un email imediat înapoi cu termenii și condițiile. Salutări în numele lui Allah.

Salutari,
Mustafa.
Citat
 
 
0 #141 BELLA ALBERT 15-01-2017 00:22
Sunteți în căutarea pentru împrumut de investiții, credit auto, student de împrumut, împrumut pentru decontarea datoriilor și împrumut privat? Căutare nu mai mult pentru că ești în locul potrivit pentru soluțiile dvs. de împrumut chiar aici! vom da credite companiilor, entități private și persoane fizice, la o rată scăzută și la prețuri accesibile dobânzi de 2%. Ne puteți contacta prin e-mail prin intermediul: (bellaalbert6@g mail.com)

APLICAREA DATELOR
1) Nume:
2) Țara:
3) Adresa:
4) Sex:
5) Starea civilă:
6) Ocupatia:
7) Numărul de telefon:
8) Poziția în locul de muncă:
9) venitul lunar:
10) necesare Valoarea creditului:
11) durata creditului:
12) Scopul creditului:
13) Data nașterii:
Mulțumesc.
Citat